فروش سود پرک
خانه / سود پرک / بازار سود پرک | قیمت سود مایع در بورس

بازار سود پرک | قیمت سود مایع در بورس

بازار سود پرک

سود مایع دارای تفاوت های ویژه ای با سود جامد و سود پرک بوده که اختلاف قیمت مایع و پرک در بورس نیز به همین خاطر می باشد. بهتر است بدانید  که سود مایع با تجزیه الکترولیت کاستیک سودا و یا همان سود سوز آور تولید می شود و ماده شیمیایی بسیار پرکاربرد و مهم در صنعت است که به شیوه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. 
محصول تولید شده از کاستیک سودا، محلولی قلیایی بوده که به راحتی با آلومینیوم، روی، شیشه و منزیم واکنش می دهد.
در استفاده و نگهداری از سود مایع باید در نظر داشت که این محلول باید کمترین تماس را با هوا داشته باشد چرا که سریعا با دی اکسید کربن هوا ترکیب شده و واکنش نشان می دهد.

سود سواز آور یا سود پرک در بورس ، اصلی ترین مرجع قیمت گذاری و حتی خرید سود پرک در ایران و اکثر کشور ها بورس می باشد. به دلیل اینکه  قیمت مواد اولیه مانند سود مایع در بورس که در تولید سود پرک استفاده می شود ، دائما در نوسان است ، قیمت این محصول نیز نوسانات زیادی را به خود  دیده است .

بازار سود پرک | قیمت سود مایع در بورس

سود مایع صنعتی

سود مایع صنعتی

 • معمولا بی رنگ و شفاف است
 • هیچ بویی ندارد
 • این محلول معمولا با فرمول شیمیایی NaOH شناخته می شود
 • دو غلظت 31 درصدی و 50 درصدی را دارا می باشد
 • به راحتی در آب حل می شود
 • نقطه انجماد سود مایع 4/4 است
 • نقطه جوش سود مایع 145 درجه سانتی گراد است
 • بسیار واکنش پذیر می باشد

از نظر شیمیایی تفاوت خاصی با سود پرک ندارد اما به سبب نگهداری بسیار سختی که دارد، آن را به صورت جامد و سود پرک در می آورند. به سبب اینکه سریعا با هوا واکنش نشان می دهدشرایط نگهداری از آن نیز سخت می باشد.

سود مایع در بورس

سود مایع در بورسدر صنعت دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد از این رو خرید و فروش آن در بورس نیز از تراکنش های بالایی برخوردار می باشد. سود پرک در بورس مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و قیمت آن بسته به بازار فروش جهانی تغییر می یابد. محلولی پایدار اما مدت زمان انبار داری ان به شرایط نگهداری اش مرتبط می باشد. برای مثال اگر سود مایع در معرض هوا قرار بگیرد، کیفیت آن با گذشت زمان کم می شود.

قیمت سود مایع

قیمت سود مایع  معمولا در مقایسه با سود پرک کمی ارزان تر می باشد چرا که سود پرک در مقایسه با سود مایع نگهداری راحت تری داشته و در نتیجه در بازار ها طرفداران و خریداران بیشتری دارد.
با همه این تفاسیر نیز در بسیار از صنایع استفاده می شود که در اینجا به برخی از این صنایع اشاره می کنیم.

 • صنعت الکل سازی
 • صنعت چرم
 • صنعت نفت
 • صنعت شوینده ها
 • صنعت خودرو سازی
 • صنعت بهداشتی
 • شستشوی شیشه آلات

سود پرک در بورس

سود پرک در بورسسود پرک ویژگی های متنوعی دارد که همین ویژگی ها باعث می شود این ماده بسیار پرکاربرد باشد. از جمله این ویژگی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

چربی بر بسیار قوی خنثی کننده ی محیط هاس اسیدی تنظیم کننده ی PH مصارف سود پرکاستیک سودا یا همان سود پرک به دلیل ویژگی هایی که دارد در صنایع مختلف بسیاری کاربرد دارد . در ادامه مختصری از این صنایع را ذکر کرده ایم مهمترین و قدیمی ترین کاربرد سود پرک در صنایع کاغذسازی است که علاوه بر کاهش هزینه های تولید آن موجب بهبود شفافیت و سفیدی کاغذ می شود. صنایع پتروشیمی یکی دیگر از مصرف کنندگان عمده این ماده می باشد که در حفاری چاه های نفت به منظور سولفور زدایی مورد استفاده قرار می گیرد. سود پرک خوراکی در صنایع غذایی نظیر تولید نوشابه و مواد لبنی مصرف می گردد. همچنین در شستشوی میوه و سبزجات هم کاربرد دارد. 

تاثیر قیمت بورس بر قیمت سود پرک

تاثیر قیمت بورس بر قیمت سود پرکهمانطور که اشاره شد قیمت سود پرک به طور بسیار زیادی متاثر از قیمت بورس است ، هرچند این تاثیر به صورت غیر مستقیم و به دلیل نوسانات مواد اولیه این محصول می باشد اما در هر صورت قیمت این محصول با توجه به قیمت مواد اولیه های ارائه شده در بورس دائما در حال تغییر و نوسان می باشد. 

سود پرک ارزان قیمت

سود پرک ارزان قیمتاز عوامل موثر در قیمت سود پرک ،قیمت ماده اولیه مورد استفاده در آن است ک این قیمت اولیه هم وابسته به بازار بورس و ارز است. این بازارها ثباتی ندارند و هر لحظه تغییر می کنند اما برای یافتن قیمت سود پرک باید به سایت بورس مراجعه کرد.

از دیگر عوامل می توان به میزان خلوص سود پرک اشاره کرد. گاهی دیده می شود تولید کننده برای سود بیشتر درصد خالص بودن آن را پایین می آورد.

جایی که سود پرک تحویل داده می شود از لحاظ داشتن یا نداشتن انبار هم، موثر است.

نوع بسته بندی نیز در سود پرک ارزان تأثیرگذار است. از انواع بسته بندی محصولات بازار سود پرک می توان به:سطلی ، بشکه ای ، پالت اشاره کرد و همچنین بسته بندی کیسه ای هم مشتریان خاص خود را دارد و برایشان مورد پسند است.

تولید کننده های سود پرک

تولید کننده های سود پرککشور ما، ایران به جهت دارا بودن حجم زیادی از منابع نفت و گاز از بزرگترین تولیددکنندکان و صادرکنندکان این محصول می باشد ، در این قسمت به برخی از تولیدکنندگان سودپرک در ایران اشاره می کنیم :

۱)آراکس شیمی
شرکت آراکس شیمی تولید کننده عمده ی سود پرک ۹۸% با بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه های خرید و فروش مواد شیمیایی ، تولید انواع مختلف مواد شیمیایی و مصرفی ، واردات مواد شیمیایی ، و هم چنین صادرات مواد شیمیایی تجربه درخشان دارد .آراکس شیمی بیش از ۱۰ سال است که فعالیت موفقیت آمیز خود را در زمینه ی تولید سود پرک آغاز کرده است و با وجود دشواری های بسیار آراکس شیمی در این صنعت به موفقیت رسیده است.

۲) گروه تولیدی شیمیایی کلران
گروه تولیدی شیمیایی کلران با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال ۱۳۶۲ تاسیس و درمساحتی بالغ بر ۲۲۰۰۰ متر مربع در سال ۱۳۷۵ در شهرک صنعتی سمنان به بهره برداری و با اجرای طرح های توسعه ای خود، در مساحتی بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ متر مربع، توانسته است میزان تولید خود را به بیش از ۲۰۰ تن گاز کلر در روز افزایش دهد.

۴)شرکت پرک بندر امام
شرکت پرک بندر امام به عنوان یکی از بزرگترین تولید كننده سود کاستیک پرک در شهر صنعتی ماهشهر در سایت شیمیایی فاز یک در سال ۱۳۸۰ شروع به ساخت نموده و در سال ۱۳۸۲ به چهار خط تولید سود پرک به ظرفیت سالانه ۹۶۰۰ تن در سه شیفت کاری شروع به کار نمود. فعالیت شرکت شامل تولید سود پرک جامد ۹۸% بوده که در کیسه های دو جداره (پلی اتیلن و پلی پروپیلن) که جهت مصرف شوینده ها و کارخانه های تولید کاغذ و روغن نباتی و تولید لبنی و پالایشگاها و پتروشیمی ها و …. تولید می گردد.

تولیدکنندگان دیگری نیز در این عرصه فعالیت می کنند که مجال معرفی آنان در این مقال نیست.

طرز تهیه سود پرک از سود مایع

طرز تهیه سود پرک از سود مایعواحد های تولید سود سوز آور مایع همزمان با تولید سود مایع ، اسید کلریدریک ، آب ژاول ، پرکلرین ، گاز کلر و سایر مواد شیمیایی دیگر را نیز به عنوان مشتقات تولیدی ، تولید می نماید. سود کاستیک مایع در کارخانجات از مخزن اصلی به مخزن هوایی کوچک منتقل و سپس به دست سینی های نیکل سرریز می شود و با حرارت ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد از سود مایع ۵۰% به ۹۸% تغلیظ می گردد.

سود مایع پس از حرارت کافی به سمت دستگاه درایو خنک کن منتقل و با سرمایش به ورقه های نازک پرک در دیواره حلقوی گرایف تبدیل می گردد. در این فرایند ، آب موجود در سود کاستیک مایع تبخیر شده و محصول فرایند، سود پرک با آنالیز ۹۸% حاصل می شود. سود پرک به محض تبدیل به ورقه های پرک ، در کیسه های ۲۵ کیلویی دو لایه بسته بندی می شود. این امر مانع از جذب رطوبت توسط محصول سود کاستیک پرک تولید شده و کلوخه شدن آن می شود.

بازار بزرگ فروش سود پرک در کشور

بازار بزرگ فروش سود پرک در کشوردر شهر تبریز سود پرک با قیمت متعادل و مناسبی به فروش می رسد چرا که در تبریز مرکز معتبر ارائه دهنده این محصول وجود دارد و می توان اطمینان کافی از کیفیت آنها داشت. بعضی از این ویژگی ها عبارتند از: دارای انعطاف هستند، واکنش پذیری آن ها خوب است، در برابر حرارت مقاوم هستند، در برابر سرما مستحکم هستند، در آب حل می شوند، وزن آنها کم و سبک است، رنگ آن ها سفید است و ظاهری پولکی شکل و توانایی ترکیب با مواد دیگر را دارند و دارای اثر خورندگی بالا هستند.

آذربایجان شرقی نیز تولید کننده و هم صادر کننده سود پرک می باشد. خرید سود پرک از این مرکز معتبر، هم قیمت ارزانی داشته و هم به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر دسترسی به آن راحت است و همچنین امکان آگاهی از تمامی محصولات متنوع، روش استفاده نمودن و آشنایی با برندهای وارد کننده و صادر کننده را ایجاد می کند.

بازار بزرگ فروش سود پرک در کشور در تلاش است تا این ماده را در بهترین حالت و با بهترین پارامترها عرضه کند و بهترین مارک سود پرک را ارائه دهد. این محصول، هنگامی که از محل های دارای اعتبار فروش ، خریداری شود و کیفیت مناسبی داشته باشد اثر مخربی نخواهد داشت و حتی خوب و مفید است.

در بعضی صنایع از سود پرک استفاده میشود که در ذیل به ذکر چند مورد آنها می پردازیم:

 • صنعت رنگرزی
 • صنعت نفت ، گاز ، پتروشیمی
 • صنعت نساجی
 • تولید چرم
 • صنعت تولید شیشه و چینی
 • صنعت آرایشی و بهداشتی و …

گروه تامین کننده سود پرک

گروه تامین کننده سود پرکگروه تامین کننده سود پرک فقط یک شخص خاص نیست و همه مجموعه و کادر سود پرک با توانمندی ها و ظرفیت های خود فعال می باشند و تحت عنوان های مختلف به تولید می پردازند . ایران به خاطر آن که منابع نفتی و گازی بسیاری دارد در زمینه تولید کردن سود پرک هم دارای توانمندی و ظرفیت است و ضمن تامین محصولات پتروشیمی و شیمیایی کشور ، به سایر کشورهای دیگر نیز آنها را صادر می کند.

در ایران چند شرکت تولیدی و بازرگانی هست که با اسم های متفاوت تولید کننده این عرصه هستند. این شرکت ها زیاد و هرکدام به نوبه خود ارزشمندند.

برخی از این شرکت های تولید کننده عبارتند از:

 • شرکت آراکس شیمی: این شرکت چیزی نزدیک به بیست سال است که در بازار سود پرک فعال است و سود پرک را به صورت عمده و با 98 درصد خالصی تولید و عرضه می کند.
 • گروه تولیدی کلران:این گروه که گواهینامه های زیادی از کشور های متعدد دارد سایقه فعالیتش به سه دهه میرسد و در شهر سمنان قرار دارد. 
 • شرکت پرک بندر امام:این شرکت در بندر ماهشهر است و بیشترین میزان هیدروکسید سدیم را تولید می کند.
 • پالایشگاه گوهر پارس:بزرگترین گروه تولید کننده سود کاستیک پرک ایران که در شهر تهران واقع شده است و می توان گفت اولین کارخانه را که این مواد را تولید می کند را در تهران تأسیس نمود  و بعد از آن نیز کارخانه دوم را  در خوزستان احداث نمود.
 • تولید کننده آراکس سود:این گروه سه واحد مرکز تولید دارد که بصورت روزانه چهل تن مواد را تولید می کند. فعالیت این گروه در زمینه هیدروکسید سدیم مایع می باشد.

فروشنده سود پرک در تهران

فروشنده سود پرک در تهرانفروشندگان سودپرک در تهران با توجه به نیاز مشتری، آن را خرید و فروش می نمایند. در این زمینه از نکات مهم داشتن صبر و حوصله فروشنده ها و ارائه قیمت های مناسب برای خریداران است که نباید آن را فراموش کرد.

مرکز فروش سود پرک آزما که در کرج قرار دارد و به تهران نزدیک است از جمله برندهای معروفی است که مواد شیمیایی را تولید و صادر می نماید. در این تولیدات، مواد شیمایی پایه اصلی کار تولید هستند. حال این تولید می تواند در زمینه های مواد خوردنی باشد و چه در زمینه محصولات غیر خوراکی که البته نوع کیفیت و کمیت مواد در این دو زمینه باهم متفاوت است. اما نکته مهم این است که این برند معروف کاملا از کیفیت بالا برخوردار است و بسته بندی های راحت و قابل جابجایی را عرضه می کند.

سود پرک در زمینه های زیادی قابل استفاده و کاربردی است و در استان های مختلف تولیدکننده هایی دارد. کارخانه های بسیاری در تهران مشغول به تولید این محصول با بهترین کیفیت می باشند که در این کارخانه خرید و فروش محصولات به دو شیوه حضوری و غیرحضوری انجام می گیرد. در روش غیر حضوری به علت اینکه وقت کمتری و نیز، هزینه کمتری هم صرف می شود طرفداران بیشتری دارد.

خریدار عمده سود پرک مرغوب ایرانی

خریدار عمده سود پرک مرغوب ایرانیبرای شناخت خریدار عمده سود پرک مرغوب ایرانی باید به معروف بودن شرکت هایی که این محصول را وارد می کنند دقت کرد و همچنین از طریق بازاری که خرید و فروش در آن بصورت آنلاین انجام می گیرد، آن ها را شناخت.

فروشندگان محصولات خود را در سایت های اینترنتی قرار می دهند و بخاطر ثابت نبودن قیمت ها هر چند مدت آنها را بروز می کنند و محصولات جدید خود را با قیمت آن، معرفی می نمایند .کشور ما ظرفیت زیادی برای تولید سودپرک دارد و اگر آن را فرآورده سازی کنیم سود بیشتری بدست می آید و دیگر نیازی به وارد کردن از کشورهای دیگر نیست. استفاده سود آور، نیازمند داشتن مطالعات زیاد و همچنین ساخت دستگاه ها و ابزارآلات مجهز و پیشرفته در این زمینه است.

مشهد، از جمله شهرهای فعال در زمینه خرید و فروش عمده سود پرک می باشد؛ مراکز تولید و فروش در این شهر امکان خرید بدون واسطه برای مشتریان را فراهم کرده اند و خریداران می توانند با مراجعه به این مراکز تولید به صورت حضوری و غیر حضوری محصولات مورد نظر خود را به صورت مستقیم تهیه کنند.

بعضی از کاربردهای سود پرک عبارتند از:

 • کاغذسازی
 • ساخت نوشابه های غیرالکی
 • پاک کننده روغن
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
خانم محمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09127429537
آدرس کانال : arad_chemi@
پست الکترونیکی: r.mohamadi241@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت سود پرک بندر امام | تولید کننده سود پرک بندر امام

قیمت سود پرک بندر امام را می توان یکی از بهترین و پر فروش ترین سود پرک موجود در بازار های فروش دانست.  که توسط اغلب شرکت های  تولیدی با بهترین کیفیت ت

دیدگاهتان را بنویسید

آراد شیمی